Motokáry Hodonín
Po - Pá: 15:00 - 20:30 So - Ne + svátky: 10:00 - 20:30
Půjčujeme motokáry, pořádáme závody a kartingovou školu, pronajímáme areál na firemní a skupinové akce

Polovina HMP 2013 za námi

Poslední červencovou sobotu se konal třetí závod Hodonínského motokárového poháru, kterým se uzavřela první polovina sezony.

Jak je zvykem, i třetí závod byl doprovázen nějakou zajímavou změnou. Tentokrát se jednalo o dovážování lehkých jezdců. Nějaké to olovo museli vozit jezdci, kteří při vážení měli méně než 85 kg s výstrojí. Většina jezdců z předních pozic dovažovalo, takže se čekalo, jak se to projeví na jejich výkonech.

Závodu se tentokrát zúčastnilo 27 pilotů, což je tento rok zatím nejméně. Nižší účast je pravděpodobně důsledkem obrovských veder, které v sobotu v Hodoníně panovaly a taky dovolených. Jelikož se ale jeden závod každému jezdci škrtá, nemusí to být pro ty, co nedojeli, velká překážka v bojích o celkové umístnění. Téměř všichni piloti ze špičky ale v sobotu dorazili, takže se daly očekávat vyrovnané závody a tvrdé boje na předních pozicích.

Do kvalifikace byli jezdci náhodně rozděleni do tří skupin po devíti. Kvalifikace se jela systémem 3×4 minuty a nejlépe ji zvádl Tomáš Denker s časem 41,94 a byl také jediným jezdcem, kterému se podařilo dostat pod hranici 42 vteřin. Druhý skončil Dominik Šurýn a třetí Petr Doležal. Vedoucí jezdec poháru Vlastimil Paška skončil až na 10. místě, takže se neprobojoval do skupiny A a bylo téměř jasné, že přijde o celkové 1. místo.

Poté už došlo na samotné závody. Každá skupina absolvovala 3 závody po osmi minutách.

Skupina C

Vítězem se stal David Havlíček, který první rozjížďku vyhrál, ve druhé skončil druhý a třetí už opět vyhrál. Druhé místo obsadil Ondřej Šulc, který si připsal místo 3., 1. a 2.. Na třetím místě skončil Tibor Marko s 2.,8. a 4. místem. Jen bod za třetím místem byl Tomáš Juza. Jediná žena v sobotním závodě Dagmar Bělíková obsadila pěkné 6. místo ve skupině C.

DSC_1209

Skupina B

Skupinu B opanoval nyní už bývalý vedoucí muž HMP Vlastimil Paška, který kromě třetího místa ve třetí rozjížďce zbývající dvě vyhrál. Na druhém místě skončil Ondřej Kamas, který ve všech rozjížďách obsadil právě 2. místo. Na místo třetí se dostal po nevydařené kvalifikaci a probojování se ze zadních pozic Marek Fürst s 9.,3. a 1. místem. Erik Mezík a Tibor Kňazovič, kteří byli před sobotním závodem na děleném 4. místě celkového pořadí HMP 2013 skončili až na 6., respektivě 8. místě ve skupině B.

DSC_1211

Skupina A

Stejně jako druhý závod HMP i ten třetí vyhrál Dominik Šurýn, který vyhrál i všechny tři rozjížďky. Druhý skončil vítěz kvalifikace a nynější vedoucí jezdec HMP Tomáš Denker, který obsadil v první rozjížďce místo třetí a poté dvakrát druhé. Na třetí místo se dostal po těžké defensivě ve třetí rozjížďce Petr Doležal s místem 2., 4. a 6. Jen o dva body za ním byl na bramborové pozici Michal Novický.

148585_694287083931765_318079161_n

Třídu Amatér tentokrát vyhrál Miroslav Marko, druhý skončil Vlastimil Paška a třetí Ondra Kamas.

DSC_1212

V celkovém pořadí HMP 2013 je na prvním místě Tomáš Denker s 255 body, 31 bodů před Vlastimilem Paškou a dalších 20 bodů před Josefem Vaculčíkem.
Ve třídě Amatér vede Vlastimil Paška, druhý je Erik mezík se 184 body a třetí Tibor Kňazovič, který má jen o 4 body méně.

Děkujeme všem za pěkné závody a těšíme se na 4. závod, který se bude konat v pátek 30. srpna od 17:00 do 23:00. Kvalifikace se tedy pojede za světla a závody pak už za tmy, což bude pro každého určitě velký zážitek. Takže všechny (i nováčky) zveme na tento závod.

Připomínáme, že pro první tři celkového pořadí a pro první tři ve třídě Amatér je připraveno na konci sezony celodenní ježdění se závodní motokárou na závodní trati.