Motokáry Hodonín
Po - Pá: Přes zimu zavřeno So - Ne + svátky: Přes zimu zavřeno
Půjčujeme motokáry, pořádáme závody a kartingovou školu, pronajímáme areál na firemní a skupinové akce

Odstartovala sezona HMP 2014

Minulý víkend, v sobotu 19.4.2014, se uskutečnil 1. závod druhého ročníku Hodonínského motokárového poháru (závodů pro veřejnost na motokárové trati v Hodoníně).

Vstup do sezóny to byl povedený. Zúčastnilo se neuvěřitelných 53 jezdců, což je rekord HMP. Zásluhu na tom mělo určitě i to, že jsme od tohoto roku vybavili naše motokáry silnějšími, 9-koňovými motory.

Počasí nám vyšlo taky dobré, i když odpoledne to chvíli vypadalo na déšť. Ten ale nepřišel, takže znovu jsme se nedočkali mokrého závodu HMP.

V kvalifikacích i závodech byli jezdci rozděleny do 7 skupin (4 po 8 jezdcích, 3 po 7).
Kvalifikaci vyhrál Tibor Kňazovič, druhý skončil Miroslav Marko a třetí Dominik Šurýn.

Závod však ovládl Tomáš Denker, který vyhrál 2 ze 3 rozjížděk a tak nakročil nejlepším možným způsobem k obhajobě titulu. Druhý skončil vítěz kvalifikace Tibor Kňaovič a třetí Miroslav Marko. Ve zvlášť vyhlašované třídě Amatér se nám poměrně změnilo jezdecké pole po přechodu některých pilotů do třídy PRO.
V úvodním závodě sezóny byl mezi Amatéry nejrychlejší Erik Mezík (celkově 7), druhý skončil Roman Brzobohatý (celkově 16.) a třetí místo obsadil Peter Novák (celkově 17.).

Výsledky závodu

Pořadí po 1. závodě - Třída Amatér

Celkové pořadí HMP 2014 po 1. závodě

Video - Tomáš denker

POZOR - 2. závod se uskuteční v jiném termínu, který oznamíme co nejříve to půjde (technické problémy).