Motokáry Hodonín
Po - Pá: Přes zimu zavřeno So - Ne + svátky: Přes zimu zavřeno
Půjčujeme motokáry, pořádáme závody a kartingovou školu, pronajímáme areál na firemní a skupinové akce

Máme za sebou první dva závody HMP 2018

V posledním březnovém dni se u nás konal dvojzávod 6. ročníku Hodonínského Motokárového Poháru. Nejen, že se bojovalo o první body do šampionátu, bojovalo se také o startovné na Czech Rental Kart Championship (CRKC).

Závody se konaly pod neustálou hrozbou deště, nakonec ale oba závody proběhly na suché trati.

V prvním ze závodů čítalo startovní pole 51 jezdců. Kvalifikaci a vlastně i celý závod ovládl loňský vítěz Tomáš Denker. David Filípek, který v kvalifikaci obsadil druhé místo, v závodě moc možností na předjetí Tomáše neměl, musel se tedy spokojit s místem druhým. Třetí místo v tomto závodě obsadil Ondřej Kamas, který do první rozjížďky startoval ze sedmé pozice.

Do druhého závodu startovalo 44 jezdců. Kvalifikace vypadala velmi podobně jako výsledky prvního závodu, tedy vyhrál opět Tomáš Denker, druhé místo obsadil Ondřej Kamas a třetí byl David Filípek. Tomáš a Ondřej si jeli svůj závod, daleko vepředu před zbytkem startovního pole si to rozdávali o vítězství. Spousta krásných a čistých soubojů kolo na kolo. Nakonec byl tím šťastnějším Tomáš Denker, který si vítězstvím v tomto závodě zajistil účast na CRKC. Druhé místo patřilo Ondřeji Kamasovi. David Filípek se za sebou snažil udržet smečku vlčáků a příkladnou defenzivní jízdou si dojel pro 3. místo.

Snad poprvé v historii HMP se nám v závodě sešly tři profesionální závodnice. Asi největší obdiv si zasloužila mladičká Stellka Khürová ze Slovenska, která i přes svůj věk na trati zatápěla ostatním jezdcům a drala se tvrdě a nekompromisně do popředí (někdy až moc tvrdě :-) ).

Na trati se během obou závodů odehrálo mnoho krásných soubojů a rozhodně se bylo na co dívat. Děkujeme všem jezdcům, že se přijeli tohoto dvojzávodu zúčastnit. Děkujeme také servismanovi Márovi za přípravu motokár a v neposlední řadě také holkám, které pomáhaly u časomíry a za barem.

Ještě jednou děkujeme a už teď se nemůžeme dočkat dalšího závodu, který se bude konat 5.5.2018.

Výsledky - 1. závod

Výsledky - 2. závod

Celkové pořadí

Celkové pořadí - Amatéři

 

Hodonínský motokárový pohárDětský řidičák
CS AUTOSLALOM