Motokáry Hodonín
Po - Pá: Přes zimu zavřeno So - Ne + svátky: Přes zimu zavřeno
Půjčujeme motokáry, pořádáme závody a kartingovou školu, pronajímáme areál na firemní a skupinové akce

KartOne vítězem 24h

10492346_688891574492240_6220307803369363427_n

Před týden se uskutečnil už VII.ročník 24 hodinovky motokár v Hodoníně.
Letos jsme pro Vás připravili pár novinek co se týče pravidel, a hlavně nové silnější motory Honda 270. Jak se ukázalo, trénink na devíti koňových motokárách byl nutností, na což doplatil asi nejvíc tým Naschrot Racing. U pravidel se osvědčilo jak zapisování jezdců tak i pravidlo u vjezdu do boxů, kde byly pouze dvě penalizace za celý závod. Při odjezdu mi někteří sdělovali že jim ty „penalty“ chyběly, že to byl větší adrenalin …
Kvalifikace:
Byla představením jednoho jezdec který tu jel poprvé jen s nějakým 15 ti minutovým tréninkem před závodem. Chris Stasek z týmu Nameless Možná to nakonec byla nevýhoda startovat první, ale kdo ví???

Start:
Tentokrát odstartovali všichni jezdci na mávnutí startéra, ale co se dělo v prvním kole tak to vypadalo že se jede závod na 10 kol, ne na 24 hodin. V každé zatáčce boj o pozice (penalizace by asi dostalo po prvním kole 80% týmů) a maximální nasazení, na což doplatil tým REC Group jehož jezdec měl po prvním kole ztrátu asi 30 vteřin.

Po šesti hodinách:
Začala se formovat silná dvojice týmů Nameless a Kart One Arena. Hned za nimi Karting Paradise a Ferat, které stíhal ještě Team Dynamics.sk. Ostatní rozestupy také minimální kolem dvou kol mezi týmy. Z posledního místa po špatném začátku se dostal Rec Group a dotahoval se na týmy před nimi.

Po dvanácti hodinách:
Tým Nameless se dostal zpět na první místo, když Petr Doležal jezdil za Braňem Bizubem asi 20 kol. Respekt k oběma. Byl to souboj který vzbudil i ty kteří spali a rázem ožila celá aréna.

Po 20 hodinách:
Tým Nameless měl náskok dvě kola, ale čekaly na ně horší motokáry s kterými nezajeli tak dobře, jako jezdci Kart One Areny. Karting Paradise na třetím místě si vytvořil náskok dvou kol a držel jej až do cíle.

Cíl:
Všichni v pořádku v cíli a to je to nejdůležitější. Vyhráli nejlepší, ale tak vyrovnaný závod jsme ještě nezažili. Gratulace všem týmům k úspěšnému absolvování závodu a hlavně vítězům Kart One Areně.

Nakonec bych chtěl ještě jednou poděkovat
Vám závodníkům za účast, sportovní chování na trati (i když pár momentů by se našlo) ale to chápu jsou to emoce a bylo to opravdu jen párkrát. Závodníci a manažeři díky za perfektně uklizené „bivaky“, dnes (v pondělí) jsem jen posbíral igelitové pytle během pár minut a odvezl. Super.
Vám mechanikům za perfektně odvedenou práci při přípravě motokár a samozřejmě při závodním servisu kdy nespíte celou noc.
Vám pane Ruisl za časomíru, řediteli závodu, traťákům, sestřičkám, zapisovatelkám a bufetu za nasycení.

Před sedmi lety bych tomu nevěřil že tento závod bude mít takovou tradici a hlavně jezdeckou kvalitu, která jde rok od roku nahoru a v Čechách ani na Slovensku nemá obdoby.. Určitě se budeme snažit zase něco zlepšit.
Přátelé „za rok na shledanou“

PS: Nebo na 12 ti hodinovce 27.9. 2014 ??? Propozice a začátek registrací budou zveřejněny tento týden, tak si to hlídejte poněvadž to vypadá že bude velký zájem.