Motokáry Hodonín
Po - Pá: 15:00 - 20:00 So - Ne + svátky: 10:00 - 20:00
Půjčujeme motokáry, pořádáme závody a kartingovou školu, pronajímáme areál na firemní a skupinové akce

Článek z 1. závodu HMP 2015

V sobotu 18.4.2015 se uskutečnil 1. závod Hodonínského motokárového poháru 2015. Jednalo se o start již 3. ročníku šampionátu jednotlivců v závodech motokár. Tento pohár je určen pro profesionální i amatérské jezdce.

V minulém roce se do HMP zapojilo 125 jezdců a z celkového vítězství se radoval Tomáš Denker, který rovněž vyhrál i 1. ročník v roce 2013.
V zimě prošla trať v Hodoníně opět četnými změnami a vylepšeno bylo také zázemí.

image

Kvalifikace

Do kvaldy nastoupilo celkem 65 jezdců.
Po první části kvalifikace začalo na trať pršet a tak už nikdo němel šanci zlepšit svůj čas. Proto o rozdělení skupin do závodu rozhodla jen první čtyřminutová kvalifikační část.

Kvalifikace rozdělila jezdce podle nejrychlejších časů do šesti výkonnostních skupin po 11 jedzcích. Nejrychlejší čas 41,75 zajel Erik Mezík, 2. skončil Dominik Šurýn a 3. Tomáš Cagaš. Loňský vítěz Tomáš Denker obsadil místo 4.

Závod

Závodní rozjížďky se už jeli opět na suché trati a ve všech skupinách se sváděly tvrdé a zajímavé souboje.
V nejvyšší skupině A, která rozhoduje o celkovém pořadí závodu, mezi sebou bojovalo 11 jezdců ve třech 8 minutových závodních rozjíždkách.

Do první rozjíždky startoval po kvalifikaci z pole position Erik Mezík, ale už v 1. kolě přišel o vedení, když jej předjel Dominik Šurýn a vzápětí i Tomáš Cagaš. Na dalších pozicích se sváděly neúprosné souboje. Své o tom ví Tomáš Jacko, který se propadl z pátého místa až na jedenácté.
Čtvrté místo držel Tomáš Denker a na páté se dostal Marek Polach.

Ve druhé rozjíždce se pořadí na předních pozicích skoro neměnilo, jen Lukáš Novák se propracoval dopředu na páté místo.

Ve třetí, poslední rozjíždce se však startovní pole pěkně zamýchalo.
Na druhé místo se probojoval Tomáš Denker a na třetí Ondřej Kamas. Erik Mezík se propadl ze třetího místa až na jedenácté.

Po vítězství ve všech rozjížďkách obsadil celkové 1. místo v úvodním závodě HMP 2015 Dominik Šurýn. Druhý skončil Tomáš Cagaš a třetí po postupu v poslední rozjížďce Tomáš Denker. Celkové čtvrté místo obsadil Ondřej Kamas, který zajel nejrychlejší kolo celého dne a to 41,38. Nakonec až pátý byl vítěz kvalifikace Erik Mezík.

image

O další body do celkového hodnocení HMP 2015 se jezdci utkají v sobotu 23.5.2015, tentokrát na trati v opačném směru.

Ještě předtím, 10.5.2015, se ale v Hodoníně uskuteční první, 9-hodinový závod vytrvalostního šampionátu Endurance Karting Series s účastí Českých, Slovenských, Rakouskÿch a Polských jezdců.

Zveme Vás tedy i na tento závod.

Kompletní výsledky závodu

Pořadí HMP po 1. závodě

Fotogalerie

Hodonínský motokárový pohárDětský řidičák
CS AUTOSLALOM