Motokáry Hodonín
Po - Pá: Přes zimu zavřeno So - Ne + svátky: Přes zimu zavřeno
Půjčujeme motokáry, pořádáme závody a kartingovou školu, pronajímáme areál na firemní a skupinové akce

24 hodinovka už tento víkend

O víkendu 21. - 22.6. se na motokárové trati v Hodoníně (Pánov) uskuteční už 7. ročník 24-hodinového závodu na motokárách. Startovní listina je už sice dávno plná, ale zážitek je této akci přihlížet i jako divák. Zveme tedy všechny, které zajímá motorsport, aby se dorazili podíva. Vstupné se neplatí.
Start je v sobotu ve 12:00 a cíl o 24 hodin později. V sestavách týmů najdeme různé osobnosti motorsportu jako Richarda Gondu, evropského mistra ve formuli 3, Petra Doležala jako českého zástupce v GT academy, který na Silverstonu skončil celkově na 5. místě nebo slovenského komentátora Jána Žgravčáka a mnoho dalších.

Harmonogram:

20.6. - 18:00 - … Kdo přijede – však to už znáte ….

Sledujte FB událost

Za těch 7 let se z tohoto závodu stal v našich končinách nevídaný, ale hlavně velmi kvalitní a prestižní souboj těch nejlepších vytrvalostních týmů.

Když nahlédneme právě o 7 let zpátky do 1. ročníku, připomínalo to spíše boj o vlastní přežití než nějaké konkurenční boje mezi týmy. Tehdy, v roce 2008 se z vítězství radoval tým Mistři složený především z domácích jezdců. O rok později vyhrál 24-hodinovku slovenský tým Polnoční jazdci a v roce 2010 se pohár za 1. místo vrátil znovu do ČR zásluhou týmu Masters of endurance.

Mezitím se z ryze amatérské akce postupně stával podnik už s lehkými prvky profesionálního kartingu.

Velkou mírou k tomu přispěl také Janko Žgravčák s televizí STV, kde se objevila reportáž ze závodu.

To už se o našem závodě 24 hours Le Hodonín dozvěděli také v Rakousku (nejen v Rakousku, zúčastnili se například i jezdci z Rumunska).

Na 4. ročník přijel rakouský tým Hotkart a při premiéře také závod vyhrál. Musíme ale říct, že to byl tým s obrovskými zkušenostmi s vytrvalostními závody. Už zaběhnuté týmy to ale o to více motivovalo se utkat s jezdci, kteří patří k evropské špišce ve vytrvalostním kartingu. Začali se daleko více věnovat přípravě. Ať už tréninku na trati, u videa nebo si jen zakoupili kartingové vybavení (ano, je to o rychlosti na trati ale musíme přeci i dobře vypadat)).

5.ročník ale opět přinesl výhru týmu Hotkart a Mike Krasňanský se objevil na nejvyšším stupínku už potřetí. Ostatní týmy ale už nijak výrazně nezaostávali.

Minulý rok, tedy v 6. ročníku 24-hodinovky se již rakouský tým neobjevil, ale i přesto kvalita závodu stoupla a dá se říct o asi největší krok.

Vyhrál slovenský tým Go baby go formovaný v Bratislavské Kart one areně s jezdci, kteří se dnes už řadí ke špičce hlavně indoorového kartingu.
Druhé místo obsadil český tým Nameless, který v lehce obměněném složení dokončil závod na 2. místě už čtvrtý rok po sobě. Chuť si alespoň spravil v podzimním 12- hodinovém závodě, který vyhrál. Na třetím místě dojel nový český tým Naschrot a ukázal, že i s ním se musí do příštích let počítat do boje o nejvyšší pozice.
Nezapomeňme ale i na týmy na druhé straně pole. Jsou to týmy jako Fans of Le Mans, Oslík GP, Onlineracing.eu a spousta dalších, kteří sice nepatří k těm nejrychlejším, ale jedou také těžký 24-hodinový závod a nesvádí o nic nudnější souboje. Musíme také říct, že i díky těmto týmům je na tom 24-hodiovka v Hodoníně tak jak je.

Teď už ale dost vzpomínání a řekněme si co nás čeká tento rok.
Jako každý rok jsou lehké změny v propozicích a chystáme také organizační změny pro ještě větší spokojenost.
Ta nejdůležítější změna je ale v oblasti techniky. Podvozky sice zůstavají stejné (Hubi kart), ale změní se nám motory a to na 9-koňové Honda 270GX. S těmi je už možnost jezdit i v půčovně, takže prostoru pro trénink je dost.

Co se týče startovní listiny, ta je znovu našlapanější než kdykoli dřív.